Mamy świadomość, że znikające na naszych oczach akweny, pełniące ważne przyrodniczo, hydrologicznie i krajobrazowo funkcje, należą do naszego wspólnego dziedzictwa środowiskowego.
Dlatego w celu zapobiegania degradacji, starzenia się oraz zanikania zbiorników wodnych, jak również z uwagi na konieczność retencjonowania wód niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania całego ekosystemu, w dobie pogłębiającego się deficytu wód, akweny te muszą być rewitalizowane i utrzymywane w prawidłowym stanie technicznym
przy pomocy właściwych nieinwazyjnych technologii.
Jako zespół pasjonatów wiemy, że rewitalizacja akwenów musi być realizowana z najwyższą troską
o niezwykle cenną, niemożliwą do odtworzenia w krótkim okresie czasu substancję przyrodniczą czy historyczną, bez zbędnej ingerencji i degradacji naszego dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego.
Wdrożona i stosowana przez nas nieinwazyjna technologia rewitalizacji akwenów w sposób znaczący ogranicza koszty stałe inwestycji oraz redukuje pojawiające się często ukryte, nieplanowane uprzednio wysokie koszty dodatkowe w postaci odbudowy infrastruktury otaczającej akwen, jak również eliminuje zagrożenia związane np. z możliwością uszkodzenia przyległej najbardziej cennej substancji przyrodniczej lub historycznej.